Moda

Berlin Sokak Modası

Berlin Sokak Modası

 

Almanya’nın Berlin şehri; moda haftalarında dünya çapında ses getiren bir şehirdir. Berlin’de sokak modası denilince akla cıvıl cıvıl renkler ve desenli kıyafetler geliyor. Berlin sokak modası; daha çok rengarenk parçaların bir araya gelmesi ile karşımıza çıkıyor. Almanya’nın birçok kentinde olduğu gibi; Berlin’de de dışarı gezmesine çıkan kadınlar; desenli ve renkli giyim parçalarını kombin ediyorlar. Özellikle diz hizasındaki eteklerin altına giyilen renkli çoraplar sıkça karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda etnik ürünlerin de ön plana çıktığı Berlin’de; desenli kumaşlar ve baskılı kıyafetler dikkat çekiyor.

 

Renkli Parçalar Dikkat Çekiyor

 

Berlin sokak modası bu yıl da yine dikkat çekici parçaları karşımıza çıkarıyor. Berlin’de birçok kadın sokağa çıkarken; gösterişli kıyafetleri kombinliyor. İlkbahar ve Yaz aylarında daha çok renkli mini etekler ve desenli etekler üzerine renkli Tişört, kısa kollu gömlek ve bluzlar ön plana çıkıyor. Kışın ve Sonbahar aylarında ise; renkli çoraplar bir hayli popüler oluyor. Genç kızlar ve kadınlar; renkli kıyafetleri sıkça tercih ederken, etnik kökenli giyim parçaları da kombinlerde yerini fazlası ile alıyor. Berlin’de sokak modasına uyum sağlamak için renkli parçaları bir araya getirerek, en doğru kombini oluşturmanız yeterli olacaktır. Özellikle Türkiye’de yaşayan ve sokak modasına uyum sağlamak isteyen kadınlar; Berlin’deki sokak modasında giyilen kıyafetleri görünce hayrete düşüyorlar. Zira bu parçanın altına bu da gider mi canım dedirtecek cinsten kıyafetler kombin ediliyor.

 

Desenli Kıyafetler İlgi Görüyor

 

Berlin sokak modası içerisinde dikkat çeken diğer parçalar ise; ceket, renkli mont, kaban ve paltolar, desenli şallar, renkli pantolonlar ve yırtık kotlar oluyor. Kombin oluştururken kadınlar birçok kez iç açıcı renkleri tercih ediyorlar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu