Moda

Şık ve Son Moda Kışlık Şort Kombinleri 2021

İçerik

Şık ve Son Moda Kışlık Şort Kombinleri

 

Şort her ne kadar yazlık bir giyim parçası gibi görünse de doğru bir şekilde kombin edilmesi durumunda kış aylarında da günlük gezmeler için oluşturulan kışlık kombinin bir parçası olabiliyor. Özellikle 18 ila 25 arası genç kızlar; günlük dışarı gezmeleri için kışlık kombin ararken şortları tercih ediyorlar. Ancak şortu nasıl kombin ettiğiniz, oluşturacağınız kombinine kışa uygun olması ve tarz sahibi görünmeniz adına önemlidir. Zira mevsim kış olacağı için çıplak bir görünümden uzak durmak gerekir. Bu yüzden de şort giydiğinizde açık kalan bacaklarınızı kalın bir çorap ve çizme ile örtebilirsiniz. Uzun çizmeleri bu kombinde kullanabileceğiniz gibi, kısa çizmeleri ya da dolgu topuklu ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Ancak bu kombinin olmazsa olması şortun altına giyilen çoraplar olmaktadır.

 

Şort Altına Çorap

 

Kışın şort giymek ve bu şekilde bir kombin oluşturmak istiyorsanız; mutlaka altına bir çorap giymelisiniz. Bu çorabın ten rengi bir çorap olmamasına ve daha kalın bir yapıda çorap olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca çok fazla abartıya kaçmadan dantel detayı bulunan çorapları da yine tercih edebilirsiniz. Ancak bu kombinde çorabın mutlaka yer alması gerektiğini ve bacaklarınızın çıplak kalmaması gerektiğini unutmayın.

 

Şort Üzerine Kazak ya da Bluz

 

Kışlık şort kombininde biz genel olarak kazak tercih ediyoruz. Kazakları bel kısmından şortun içerisine sokarak, uzun kalmasının önüne geçiyoruz. Siz bunu bir bluz ile de kombinleyebilirsiniz. Ancak üste giyilen parçanın şortun içerisinde kalmasına özen gösterin.

 

Hırka ya da Palto

 

Şort kombininde sıra geldi son noktaya… Şortu giydik, çorabı ve çizmeyi de giydik, kazak ya da bluzdan bir seçim yaptık, üzerine ne giyeceğiniz. Genelde bu kombinin üzerine havanın durumuna göre hırka ya da palto tercih edebilirsiniz. Eğer hava aşırı soğuk ve yağışlı ise palto tercih etmenizi, serin ama çok soğuk değil ise; hırka tercih etmenizi öneriyoruz. Hırka ya da paltonun boyunun şortun boyu ile aynı hizada kalmasına özen göstermelisiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu